Jak przygotować się do zmysłowej sesji kobiecej

with Brak komentarzy

Samopoczucie

Ważne, abyś była wypoczęta, wyspana. Zdaję sobie sprawę, że sama myśl o sesji może być ekscytująca, lub na odwrót stresująca, a to z kolei może wpłynąć np. na jakość naszego snu. Czyli najzwyczajniej w świecie możesz mieć problemy z zaśnięciem czy budzić się w nocy. Aby temu zapobiec, zrelaksuj się przed snem. Nie zaprzątaj sobie myśli sesją. Pamiętaj: robisz tą sesję przede wszystkim dla siebie!. Zadbaj więc, aby Twoje samopoczucie i wygląd stały się źródłem radości, a nie zmartwień.

Wygląd

Jeśli nie skorzystasz z pomocy wizażystki przed sesją i będziesz malowała się sama, pamiętaj aby makijaż był nieco mocniej zaakcentowany (oraz dopasowany do stroju jaki założysz). Makijaż to ważny i widoczny akcent na zdjęciu. Pamiętaj również aby zadbać o włosy i paznokcie. One również widoczne są na zdjęciach.

Lista rzeczy na sesję

Przygotuj sobie listę tego, co zabrać na sesję np.: ulubioną biżuterię, bieliznę, peniuar, szpilki, kardigan. Wszystko to, co podkreśli Twoją zmysłowość, to w czym czujesz się dobrze i kobieco.

Dzień przed sesją

Sprawdź godzinę sesji. Zaplanuj swój czas, tak aby bez stresu dojechać na miejsce sesji. Bądź co najmniej 10 minut przed jej rozpoczęciem.

Nie spóźnij się na swoją sesję

Czas, który rezerwujesz na sesję jest czasem, jaki dajesz sobie, i jaki Ja oferuję tylko Tobie. Wykorzystaj go w pełni dla siebie. Proszę więc nie spóźnij się na swoją własną sesję. Jeżeli się spóźniasz, nie dajesz sobie w pełni możliwości doświadczenia naszej  wspólnej przygody. Czas sesji będzie skrócony, a tym samym zmniejszysz możliwość zrobienia większej ilości różnorodnych ujęć.

Jak się przygotować do sesji dziecięcej i rodzinnej

with Brak komentarzy

Zaplanuj przyjazd na sesję

Przyjedźcie na sesję co najmniej 10 minut przed jej rozpoczęciem. Będzie to czas, kiedy dzieci będą mogły zapoznać się z nowym otoczeniem i będziemy razem mogli się poznać.

Relax

Zaplanujcie sesję tak, aby wasze pociechy były wyspane (lub po drzemce) i najedzone. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, kiedy dziecko nie ma ochoty na pozowanie, zaczyna się niepokoić, grymasić (dotyczy mniejszych dzieci).
Jako rodzice, sami bądźcie wypoczęci i przygotowani do sesji (odpowiedni makijaż, fryzura, manicure, oraz ubiór i dobry nastrój:)

Zdrowie najważniejsze

Przyjedźcie na sesję zdrowi. Jeżeli Wy czy Wasze dziecko nie czuje się dobrze zwłaszcza w dniu sesji, poinformujcie mnie jak najszybciej. Zawsze możemy przełożyć sesję na inny termin.

Co zabrać na sesję?

Jeśli wasze dzieci mają ulubione zabawki, weźcie je ze sobą. Mogą się przydać w czasie sesji, ale nie zawsze będą towarzyszył dziecku na zdjęciu. Zabierzcie również dodatkowe ubranka dla dzieci, lub dla siebie jeśli będziecie potrzebowali się przebrać. Jedzenie i picie też czasem się przydają na sesji!

Co założyć na sesję?

Ubierzcie się (rodzice i dzieci) tak, aby tematycznie, gatunkowo i kolorystycznie Wasze stroje pasowały do siebie. Najlepiej aby były to gładkie, jednolite materiały. Ubrania dzieci najlepiej aby były pozbawione wizerunków ulubionych postaci bajkowych. Dzięki temu centralnym tematem fotografii jesteście Wy, Wasze dzieci.