Jak się przygotować do sesji dziecięcej i rodzinnej

with Brak komentarzy

Zaplanuj przyjazd na sesję

Przyjedźcie na sesję co najmniej 10 minut przed jej rozpoczęciem. Będzie to czas, kiedy dzieci będą mogły zapoznać się z nowym otoczeniem i będziemy razem mogli się poznać.

Relax

Zaplanujcie sesję tak, aby wasze pociechy były wyspane (lub po drzemce) i najedzone. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, kiedy dziecko nie ma ochoty na pozowanie, zaczyna się niepokoić, grymasić (dotyczy mniejszych dzieci).
Jako rodzice, sami bądźcie wypoczęci i przygotowani do sesji (odpowiedni makijaż, fryzura, manicure, oraz ubiór i dobry nastrój:)

Zdrowie najważniejsze

Przyjedźcie na sesję zdrowi. Jeżeli Wy czy Wasze dziecko nie czuje się dobrze zwłaszcza w dniu sesji, poinformujcie mnie jak najszybciej. Zawsze możemy przełożyć sesję na inny termin.

Co zabrać na sesję?

Jeśli wasze dzieci mają ulubione zabawki, weźcie je ze sobą. Mogą się przydać w czasie sesji, ale nie zawsze będą towarzyszył dziecku na zdjęciu. Zabierzcie również dodatkowe ubranka dla dzieci, lub dla siebie jeśli będziecie potrzebowali się przebrać. Jedzenie i picie też czasem się przydają na sesji!

Co założyć na sesję?

Ubierzcie się (rodzice i dzieci) tak, aby tematycznie, gatunkowo i kolorystycznie Wasze stroje pasowały do siebie. Najlepiej aby były to gładkie, jednolite materiały. Ubrania dzieci najlepiej aby były pozbawione wizerunków ulubionych postaci bajkowych. Dzięki temu centralnym tematem fotografii jesteście Wy, Wasze dzieci.