Szykując się do sesji zdjęciowej warto pamiętać aby:

Sprawdzić ubranie przed sesją
Sprawdźcie ubrania nawet na kilka dni wcześniej przed sesją, aby nie było niespodzianki w dniu sesji (może się okazać, że zrobiła nam się plama, dziura, ubranie stało się za małe lub za duże).
Dobrać ubranie do miejsca sesji
W zależności od miejsca, w jakim zaplanowana jest sesja (plener, atelier) dopasuj ubiór, obuwie, dodatki do miejsca. W parku raczej niezbyt wygodnie będzie Wam chodzić w szpilkach, czy garniturze. Dlatego lepiej włożyć np.: buty na płaskim obcasie, spodnie jeansowe i koszulkę polo. Jeśli spotykamy się w letnim parku, gdzie dominuje kolory zielony, warto założyć coś kontrastującego czy tonującegon, czyli np. kolor brązowy, ecru, żółty.
Dobrać kolory i faktury
Jeżeli całą rodziną pojawiacie się na sesji, dopasujcie się kolorystycznie do siebie. Zwykle na zdjęciach lepiej wyglądają kolory stonowane, pastelowe. Jednak jeśli lubisz intensywne kolory, to będą one również dobrym rozwiązaniem o ile weźmiemy pod uwagę miejsce naszej sesji. Faktura (czyli rodzaj materiału np. swetry z grubej włóczki, szale z włóczki z wyraźnymi wzorami) jest również ważna. Tutaj wystarczy, że kolory będą zbliżone do siebie a faktura i tak uwydatni swój charakter na zdjęciu.
Zostawić w domu ubrania z grafikami, wzorkami i wizerunkami postaci
Zrezygnujcie z koszulek, na których są mocno zaakcentowane grafiki, napisy, wzory, wizerunki bohaterów bajkowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie gładka powierzchnia. Pamiętaj, że to Ty jesteś głównym bohaterem zdjęcia!
Ważne jest aby w czasie sesji czuć się komfortowo i swobodnie.  Niech strój podkreśla również waszą indywidualność.

Kilka przykładowych barw, które można dopasować do siebie: